PiKS - Parmak İzli Giriş Kontrol Sistemleri

Size, konfor ve güvenliği birleştiren ürünlerimizden biri olan Parmak İzi Kontrollü Kapı Giriş Sistemi – PiKS Classic'den bahsetmek istiyoruz. Artık cebinizde ağırlık yapan anahtarınızı yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Güvenilirliği klasik anahtar sistemlerinden kat kat daha üstün olan bu giriş sistemi, parmak izinizi tanıyarak kapıyı sizin için açıyor.
 • PARMAK İZİ TANIMA

  Kapının dış yüzüne ankastre olarak yerleştirilmiş parmak izi okuma modülü 500 DPI optik okuyucu sensör yoluyla çalışmaktadır. 3 tanesi yetkili (master) parmak olmak üzere toplam 1900 parmak izini hafızasında tutabilen bu cihaz, kullandığı parmak izi değerlendirme algoritmasıyla dünya çapında ödül almıştır. Yeni parmak izi öğrenme ve parmak izi tanıma işlemlerini 1 saniyeden daha az sürelerde yapabilmesiyle öne çıkan modül, diğer parmak izi modüllerinin tanımakta güçlük çektiği çocuk parmakları, yaşlı parmakları ve bayan parmaklarında çizdiği yüksek performans eğrisiyle de dikkatleri üzerine topluyor.

  UZAKTAN KUMANDA
  (sadece FRC 80 ve FC 100 modelinde)

  Daire sahipleri sistemi parmak izinin yanında uzaktan kumanda ile de kontrol edebilecek. Telekomünikasyon Kurumu onaylı 433,92 MHz'de çalışan DESi uzaktan kumandaları, değişken (rolling) kod teknolojisi ile üretiliyor. Bu teknoloji, kumandanın her kullanılışında farklı bir kod göndermesini sağlıyor. Bu sayede kumandanın gönderdiği kod kötü niyetli kişilerce çalınsa bile aynı kodla cihaz bir daha çalışmayacağı için çalınan kod hiçbir işe yaramıyor.

  Uzaktan kumandanın butonlarına yanlışlıkla basılması durumunda dairenin kapısının açılmaması için, uzaktan kumandaların çalışması kapı üzerinde bulunan aktivasyon butonuna basma şartına bağlanmış durumda.

  ANKASTRE TASARIM

  Sistem, Türkiye'de kullanılan çelik kapılara özel olarak tasarlandı ve üretildi. 2 yılı aşan Ar-Ge sürecinde yapılan bir çok deneme sonucunda ulaşılan bu sistem, estetik yapısı ve modern görünümüyle kapının üzerinde sanki hiç yokmuş gibi duruyor.Daire sahipleri sistemi parmak izinin yanında uzaktan kumanda ile de kontrol edebilecek. Telekomünikasyon Kurumu onaylı 433,92 MHz'de çalışan DESi uzaktan kumandaları, değişken (rolling) kod teknolojisi ile üretiliyor. Bu teknoloji, kumandanın her kullanılışında farklı bir kod göndermesini sağlıyor. Bu sayede kumandanın gönderdiği kod kötü niyetli kişilerce çalınsa bile aynı kodla cihaz bir daha çalışmayacağı için çalınan kod hiçbir işe yaramıyor.

  Uzaktan kumandanın butonlarına yanlışlıkla basılması durumunda dairenin kapısının açılmaması için, uzaktan kumandaların çalışması kapı üzerinde bulunan aktivasyon butonuna basma şartına bağlanmış durumda.

  ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

  Hareketli bir yapıya sahip olan kapılar, titreşimin ve darbenin çokça görüldüğü mekanizmalardır. Kapıya entegre olacak elektronik sistemlerde aynı sarsıntılara maruz kalacaktır. PiKS, elektronik kart üretimi konusunda dünyanın geldiği son nokta olan SMD teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Bu kartlardaki komponentler, noktasal montaj yerine yüzey montaj sistemiyle otomatik robotlar tarafından lehimlenmektedir. Bu sayede sarsıntısı yüksek ortamlarda bile problemsiz olarak çalışmaktadır.

  ESNEK KULLANIM

  Parmak izi, uzaktan kumanda, anahtar ve tutamak yoluyla kullanılabilen DESi PiKS, özel kullanım seçenekleriyle kullanıcıya parmak izi ve uzaktan kumanda ile yapılabilecek girişleri istediğinde geçici olarak devre dışı bırakma hakkını da tanıyor. Daire sahipleri Tatil'e çıkarken ya da gece yatarken, parmak izi ve uzaktan kumanda ile girişleri iptal ederek sistemin gereksiz yere karıştırılmasının önüne geçebiliyor.

  Sistemin manuel olarak (anahtar ya da tutamakla) kullanılmasına zorlaştırmayan bir motor sistemiyle donatılmış olan PiKS, acil durumlarda küçük yaştaki çocukların bile açabileceği şekilde tasarlanmıştır.

  •